شکلات

اشتراک گذاشته شده با :

انواع بیسکویت

بیسکویت شکلات و فندق
بیسکویت شکلات و فندق
ماهنامه آشپزباشی - افسانه ظروفی کره، پودر شکر، وانیلین و پوست پرتقال را با همزن برقی بزنید تا صاف و یکدست شود. آن‌گاه زرده تخم‌مرغ‌ها را بیفزائید و مخلوط کنید. سپس آرد، فندق و نمک را افزوده و مخلوط سازید تا خمیر مناسبی حاصل شود و به دست نچسبد! حالا خمیر فراهم کرده را در کیسه نایلونی بگذارید و نیم ساعت در یخچال نگه دارید تا آماده باز کردن شود. اکنون خمیر را روی سطح آرد پاشیده، به ضخامت تقریبی 3 میلیمتر باز کنید و با برشگر دلخواهتان قالب بزنید. خمیرهای برش خورده را در سینی شیرینی پزی دارای کاغذ روغنی بچینید و به مدت تقریبی 10-12 دقیقه، در فر گرم کرده با دمای 180 درجه سانتیگراد بپزید. همینکه بیسکویت‌ها خنک شدند، شکلات‌های قالبی را به کمک اندکی شکلات آبکرده، به بیسکویت بچسبانید. اکنون بیسکویت فندق و شکلات را برای پذیرائی، در ظرف زیبا و مناسبی بچینید. یادآوری: شکلات این بیسکویت در قالب سلیکونی شکلات تهیه شده است که میتوانید آن را از فروشگاه‌های لوازم قنادی تهیه کنید. یادآوری: میل کردن این بیسکویت شکلاتی، همراه با فنجانی نوشیدنی گرم، در هوای سرد زمستان، بسیار دلپذیر است.

بیسکویت پسته و شکلات
بیسکویت پسته و شکلات
آشپزباشی – مهدیس رحیمیان   پسته و شکر را در کاسه مناسبی بریزید و سفیده تخم‌مرغ، وانیلین و نمک را بیفزائید و مخلوط کنید تا خمیر مناسبی حاصل شود. آن‌گاه خمیر را در کیسه شیرینی‌پزی دارای ماسوره ساده به قطر 5/2 سانتیمتر، بریزید و گل‌های کوچکی از آن، روی سینی پوشیده از کاغذ با فاصله تقریبی 2 سانتیمتر بگذارید. سپس سینی را در فر گرم‌شده با دمای 180 درجه سانتیگراد قرار دهید و بیسکویت‌ها را به مدت تقریبی 10 دقیقه یا تا زمانی که اطرافشان طلائی رنگ شود، بپزید. حالا بیسکویت‌ها را روی پنجره سیمی قرار دهید تا کاملاً خنک شوند. آن‌گاه بین هر دو عدد قدری کرم بمالید و در مواد رویه فرو برید و روی کاغذ آلومینیومی بگذارید. اینک روی آنها را با خلال پسته بیارائید. روش تهیه کرم: شکر و آب را در ظرف مناسبی بریزید و روی حرارت ملایم بگذارید تا شکر حل شود. آن‌گاه زرده‌های تخم‌مرغ را در کاسه کوچکی بریزید و روی بخار آب جوش قرار دهید و با همزن برقی بزنید تا کمرنگ و غلیظ شود. سپس شربت را کم‌کم به زرده‌های تخم‌مرغ بیفزائید و از روی حرارت بردارید. همزدن را ادامه دهید تا مایه اندکی سرد شود. حالا شکلات را به آن بیفزائید و کرم به دست آمده را به مدت 45 دقیقه در یخچال قرار دهید تا سفت شود. روش تهیه مواد رویه: شکلات را به روش بن‌ماری آب کنید و روغن را به آن بیفزائید و هم بزنید تا صاف شود. آن‌گاه بگذارید تا قدری خنک شود.  
بیسکویت شکلات و مارسیپان
بیسکویت شکلات و مارسیپان
آشپزباشی – سحرسامانی   فر را با دمای 190 درجه سانتیگراد گرم کنید و دو سینی شیرینی‌‌پزی را با کاغذ روغنی بپوشانید. آن‌گاه کره و شکر را در ظرف مناسبی بریزید و با همزن برقی بزنید تا کرم رنگ و سبک شود. سپس تخم‌مرغ را به آن بیفزائید و مخلوط کنید. حالا مخلوط آرد و پودر کاکائو را روی مایه الک کنید و با لیسک هم بزنید تا خمیر مناسبی به دست آید. اکنون خمیر را اندکی ورز دهید تا صاف و یکدست شود و نیمی از آن را روی سطح آرد پاشیده، به ضخامت تقریبی 5 میلیمتر باز کنید و با برشگر به قطر 5 سانتیمتر، دایره‌هائی از آن ببرید.  اکنون از خمیر مارسیپان 36 توپ کوچک درست کنید و وسط هر دایره خمیر قرار دهید، روی مارسیپان‌ها را اندکی تخت کنید و باقیمانده خمیر را مانند خمیر قبل باز کنید. اینک دایره‌هائی به قطر 5 سانتیمتر از آن ببرید و روی مارسیپان قرار دهید. آن‌گاه لبه دو خمیر را به هم بچسبانید و با فاصله در سینی بچینید. بیسکویت‌ها را به مدت 10- 12 دقیقه در فر بپزید و 2-3 دقیقه در سینی خنک کنید. سپس بیسکویت‌ها را روی پنجره سیمی قرار دهید تا کاملاً خنک شود. همینکه بیسکویت‌ها خنک شدند، رویشان را با شکلات صورتی بیارائید و در ظرف زیبائی بچینید. یادآوری: اگر شکر قهوه‌ای در دسترس نبود از 100 گرم شکر سفید ریز استفاده کنید.